Permoník jede soutěžit do Španělska

autor: Dominika Škrabalová

Koncertní sbor a Mužský komorní sbor se chystají na soutěž Golden Voices of Montserrat. Do soutěže zbývají 2 týdny a 44 hodin zkoušení. Na generální koncert Vás zveme 14. března v 17:30.

 

Na letošní ročník festivalu ve španělském Lloret de Mar se chystají sbory z 11 zemí. Své zástupce na něm letos díky Koncertnímu a Mužskému sboru Permoník bude mít i Česko. Oba sbory navíc budou soutěžit hned v několika kategoriích. Děvčata v kategorii vážné hudby a folklóru, chlapci v kategorii komorních těles a síly potom spojí v ketegorii smíšených sborů. Do soutěže se navíc pustí i pěvecké trio ve složení Nikita Lýsková, Barbora Serišová a Barbora Pawlitová za cemballového doprovodu Kateřiny Dvorské a fléty v podání Terezy Sobelové.

 

Práce před sebou tedy všichni máme dost a doba do odjezdu se neúprosně krátí, soutěž nás čeká 20. března. Všechny sbory a ansámbly budou navíc soutěžit v jeden den. Při množství kategorií, ve kterých se chystáme zpívat, to znamená náročný celodenní maraton. Nudit se ale nebudeme ani potom – čekají nás koncerty a studiové nahrávání společné festivalové písně v rytmu gospelu.

 

Nejdůležitější pro nás ale je to, že tentokrát nebylo potřeba sestavovat soutěžní nominaci. Možnost vycestovat dostali všichni včetně prvních ročníků a soutěžit nakonec bude 44 zpěvaček a 11 zpěváků. To by nebylo možné bez našich partnerů, kterým děkujeme za jejich podporu.

 

Pokud jste zvědaví, s čím na soutěž vycestujeme tentokrát, budeme rádi, když si nás přijdete poslechnout na náš generální koncert 14. března v 17:30 na ZUŠ. Ať máme představu, co s námi trochu té zdravé trémy udělá. Pokud byste náhodou neměli čas, můžete nám aspoň držet palce, až to bude naostro.

 

Plakát

Kontaktujte nás

Chtěli byste, aby Vaše dítě poznalo své schopnosti, naučilo se pracovat v kolektivu a podívalo se díky hudbě do světa?
Chtěli byste si pozvat sbor na Váš koncert či oslavu narozenin?

Napište nám!

Sborové studio Permoník

ZUŠ Bedřicha Smetany
Čajkovského 2217
734 01 Karviná-Mizerov


číslo účtu: 1721439309/0800
596 311 111
sborovestudiopermonik@gmail.com

Napište nám

Kontrolní otázka | Kolik je 2 + 3?