Permoník hostil seminář sbormistrů

Do Karviné zavítala přibližně čtyřicítka sbormistrů z celého Česka. Na víkendovém semináři si vyměnili zkušenosti a načerpali inspiraci od našich dětí i sbormistryň. 

 

Poslední dubnový víkend se ZUŠ Bedřicha Smetany v KArviné nezavřela. Naopak v ní bylo velmi rušno. Permoník totiž po 9 letech hostil pravidelný seminář sbormistrů, na kterém svou práci předvedla většina oddělení sborového studia. Zcela jedinečnou pak byla přednáška čestného prezidenta Ivana Šeinera, který mluvil o managementu sboru. Po umělecké stránce se vymykal koncert našich komořin, na kterém se představila dua, tria a kvarteta složená z mladších Permoníků, ale i ze sbormistryň a bývalých členů sboru. V kombinaci s přívětivým prostředním Regionální knihovny v Karviné se tak povedlo vytvořit nádhernou atmosféru, kterou spolu s výbornými výkony diváci hodnotili jako nevětší zážitek víkendu. 

 

Seminaristy v pátek uvítaly všechny sbormistryně Permoníku, včetně umělecké vedoucí Evy Šeinerové  a čestného prezidenta Ivana Šeinera. Po krátkém uvedení do víkendového programu už čekal koncert, na kterém Koncertní a Mužský komorní sbor předvedly program ze soutěže ve Španělsku. Oba sbory přesně ukázaly, za co si cenné kovy ze soutěže pživezly. Ohlas vzbudila i druhá část koncertu s muzikálovými a filmovými melodiemi. Další dny pak patřily ukázkám zkoušek přípravných sborů a Mužského komorního sboru, kde se seminaristé mohli nechat inspirovat jak metodicky, tak interpretačně. Zlatým hřebem pak v neděli byla dětská miniopera Komárkova ženitba v podání Přípravného sboru Permoník. 

 

Setkání pravidelně spolupořádá státní příspěvková organizace NIPOS-ARTAMA, který podporuje neprofesionální uměleckou činnost dospělých i dětí. Nám je ctí, že jsme tento rok měli příležitost být hostiteli a vzájemně se s kolegy obohatit o hudební zážitky, noty, tipy a novinky z ostatních sborů. Budeme se těšit na další setkání, ať už v Karviné nebo někde jinde.

 

Na reportáž ze semináře se můžete podívat na internetovém portálu televize POLAR.

 

autor: Dominika Škrabalová

Kontaktujte nás

Chtěli byste, aby Vaše dítě poznalo své schopnosti, naučilo se pracovat v kolektivu a podívalo se díky hudbě do světa?
Chtěli byste si pozvat sbor na Váš koncert či oslavu narozenin?

Napište nám!

Permoník Choir Karviná

ZUŠ Bedřicha Smetany
Majakovského 2217
734 01 Karviná-Mizerov


číslo účtu: 1721439309/0800
sborovestudiopermonik@gmail.com