Oratorium Brigitte se dočkalo světové premiéry v německém Loitzu

autor: Dominika Škrabalová

51. koncertní sezónu uzavřel Sbor přátel zpěvu Permoník se svým německým turné. Oratorium Brigitte rakouského skladatele Nikolause Schapfla na něm zaznělo celkem čtyřikrát - v Loitzu, Greifswaldu a Berlíně.

 

Každý z koncertů měl jedinečnou atmosféru. Kvůli přichystání přímého televizního přenosu z premiéry byla nutná ještě jedna generální zkouška, která byla přístupná veřejnosti, a to hlavně znevýhodněným obyvatelům Loitzu. Premiéra pak byla neopakovatelná svojí atmosférou. Mnozí posluchači totiž hlavní hrdinku oratoria – Brigitte – znali ze svých dětských let. Další koncert byl v kostele v sousedním Greifswaldu. Nový prostor opět znamenal hodiny zkoušek kvůli jiné akustice i jevištním dispozicím. Poslední koncert pak čekal v Berlíně v kostele svatého Matyáše. I tady se podařilo lavice zaplnit a publikum i tentokrát odměnilo sbor několikaminutovým standing ovation.

 

Kromě tvůrců ortoria, skladatele Nikolause Schapfla a libretisty Petera Irrganga, děkujeme za nekonečně inspirativní doprovod Lukáši Michlovi, za nepřekonatelnou a trpělivou režii Radce Veselé, osvětlovačům za umocnění atmosféry celého oratoria a především sbormistrni Martině Juríkové za její obrovskou energii a geniální hudební cítění. Děkujeme manželům Šeinerovým, kteří stáli na začátku přátelství s Peterem Irrgangem a bez kterých by podobný projekt nikdy vzniknout nemohl. 

 

V neposlední řadě patří velké díky našim partnerům, ať už jednotlivcům nebo organizacím. Tentokrát především Česko-německému fondu budoucnosti, který s námi spolupracuje už řadu let.

 

Tímto nám dovolte pozvat Vás do nové sezóny! Brzy na viděnou, na slyšenou.

  

Kontaktujte nás

Chtěli byste, aby Vaše dítě poznalo své schopnosti, naučilo se pracovat v kolektivu a podívalo se díky hudbě do světa?
Chtěli byste si pozvat sbor na Váš koncert či oslavu narozenin?

Napište nám!

Sborové studio Permoník

ZUŠ Bedřicha Smetany
Čajkovského 2217
734 01 Karviná-Mizerov


číslo účtu: 1721439309/0800
596 311 111
sborovestudiopermonik@gmail.com

Napište nám

Kontrolní otázka | Kolik je 3 + 5?