Sezóna 2017/2018

Japonské zápisky, den pátý

Pátý den, pro nás první soutěžní. Ten zážitek se nedá jednoduše zprostředkovat, člověk to musí zažít! Dovolte nám proto použít slova prezidenta Sborového studia Permoník Petra Kazíka, který celou naši kategorii strávil v sále.

29. 7. 2018

Zápisky z Japonska, den čtvrtý

Tokyo International Choir Competition in Harumi 2018 začíná! V 8 kategoriích budou soutěžit sbory z 14 zemí světa.

28. 7. 2018

Japonské zápisky, den třetí

Tři sta let zpátky město Edo získalo jméno TOKYO – Hlavní město východu. A teď jsme do něj přijeli, abychom předvedli, jak se zpívá u nás doma. Permoník sice do Japonska přijel už popáté, v hlavním městě jsme ale poprvé.

26. 7. 2018

Japonské zápisky, den druhý

Aklimatizace v dalekém Tokiu je důležitá… a náročná. Za pár dní nás čeká soutěž a musíme se proto dostat do formy. Pro zpěváky je samozřejmě nejdůležitější hlas, což může být v Japonsku trochu problém.

26. 7. 2018

Japonské zápisky, den první

V pondělí 23. 7. ráno se karvinské nádraží rozeznívá jasnými hlasy zpěváků Koncertního sboru Permoník. Vlak nás za chvíli odveze do Prahy k dlouhému letu do Tokia na Mezinárodní festival pěveckých sborů.

25. 7. 2018

Srdečně zveme na Japonský koncert

Před odletem na Mezinárodní sborovou soutěž v Tokiu si náš program rádi ozpíváme před domácím publikem. Japonský koncert chystáme na 21. 7. v 17:30 na naší ZUŠ. Předcházet mu bude 3denní soustředění ve škole a pak už Sayounara!

8. 7. 2018

Permoníci tráví s hudbou i léto

Sotva jsme vrátili ze soustředění v německém Colditz, část z nás už se vydává koncertovat do Konstanz na hranicích se Švýcarskem. A krátce potom nás čeká Japonsko, zkrátka léto plné muziky...

8. 7. 2018

Přípravné sbory a Mužský komorní sbor zakončí sezónu

Přijďte si poslechnout Závěrečný koncert přípravek a našich mladých mužů. Proletíme repertoár za celou sezónu a můžete se těšit i na několik horkých novinek. 14. 6. v 17:00 v Koncertním sále naší ZUŠ.

14. 6. 2018

Koncertní sbor Permoník zazpívá Adiemus

Bicí už se žhaví, Koncertní sbor ještě čeká poslední zkouška a vy se mezitím můžete těšit na pořádnou porci energie. Spolu s Czech Virtuosi v sobotu 9. 6. zazpíváme Adiemus Karla Jenkinse. Přijďte se taky podívat na Dny Karviné. Vystoupíme v 17:00 na Masarykově náměstí. Jedinečné dílo zazní v Karviné vůbec poprvé.

7. 6. 2018

Od září do Permoníku

Máte doma zpěvačku nebo zpěváčka ve věku od 5 do 10 let? Přiveďte je k nám. Stačí si připravit jednoduchou písničku. Přijďte za námi 19. a 25. 6. Nebo si přihlášku rovnou stáhněte.

31. 5. 2018

Sbor přátel zpěvu slaví 15 let

Pojďte slavit s námi! Narozeninový koncert chystáme na sobotu 19. května v husitském kostele v Rychvaldě. Začínáme v 16 hodin.

14. 5. 2018

Ústřední kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu ovládli Permoníci

Ministerstvo školství jednou za tři roky vyhlašuje soutěž ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu. Letos se nám do ústředního kola probojovalo hned šest čísel a nikdo neodjel domů s prázdnou. Obrovské gratulace patří Nikitě Lýskové, která si z Turnova odvezla dokonce zlatý hattrick!

7. 5. 2018

Ohlédnutí za Jantary

Z našeho facebookového profilu už určitě víte, že nominace na Cenu Jantar v kategorii Hudební těleso roku jsme proměnili vy výhru. Přinášíme malé ohlédnutí za slavnostním galavečerem v ostravské hale Gong.

7. 5. 2018

Vyhlašování Cen Jantar je za dveřmi

Získá Permoník skleněnou sošku? Porota jej nominovala vedle takových velikánů, jako je Janáčkova filharmonie a Benda Quartet. Výsledky se dozvíme na nedělním vyhlášení v ostravském Gongu, které bude přenášet Český rozhlas. Mezi účinkujícími nebude chybět ani Koncertní sbor.

14. 4. 2018

Oslavte s námi příchod jara

Přípravný sbor Permoník a Permoníček starší Vás srdečně zvou na Jarní koncert. Jaro přivítáme 5. dubna v 17:00 na naší ZUŠ.

4. 4. 2018

Smíme prosit?

Přijďte protancovat střevíce na Permoníkovský ples. Zveme Vás do karvinského Domu Družby 23. března v 19 hodin.

7. 2. 2018

Koncertní sbor poletí soutěžit do Tokia!

Dnes jsme dostali čerstvou zprávu. Koncertní sbor se dostal mezi finalisty, kteří v červenci budou soutěžit na Mezinárodní sborového soutěži v Tokiu. Porota vybírala mezi 137 přihlášenými sbory.

22. 1. 2018

Adventní koncerty

Kromě radostného očekávání patří k době adventu také zamyšlení. V tomto duchu se nesou i naše adventní koncerty.

8. 1. 2018

Vánoční koncerty

Nabízíme řadu koncertů, které posluchačům každoročně zpříjemňují předvánoční čas.

8. 1. 2018

Jaro na vsi

8. 1. 2018

Výchovné koncerty

Vystoupení sestavujeme pro všechny ročníky základních i mateřských škol.

8. 1. 2018

Nový rok otevřeme Tříkrálovým koncertem

Missa Brevis Pastoralis Jiřího Pavlici po boku Janáčkova komorního orchestru a kouzelné Ceremony of Carols Benjamina Brittena za doprovodu harfy. Nový rok oslavíme jak jinak než hudbou.

8. 1. 2018

Víkend ve znamení Svatováclavského hudebního festivalu pokračuje

Sobota znamenala pro Koncertní a Mužský komorní sbor Permoník hned dvě vystoupení, a to v Cieszyně a Frýdku-Místku. Druhý z koncertů byl součástí cyklu Čtvero ročních období, který pořádá Svatováclavský hudební festival. Stejný program dnes uslyší i publikum v ostravském kostele sv. Ducha v 18 hodin. Přijďte o druhé adventní neděli vydechnout i Vy.

10. 12. 2017

Koncertní sbor spolu s Mužským komorním sborem zahájili adventní sezónu v Orlové

Evangelický kostel v Orlové v pátek rozezněly tradiční české koledy s cimbálem, duchovní repertoár i vánoční hity. Koncert měl ale ještě jeden rozměr navíc. Byl také poděkováním našemu dlouholetému příteli Jiřímu Bobrekovi.

10. 12. 2017

Mužský komorní sbor vystoupí po boku Chantal Poullain na dobročinném koncertě

Nadělte si k Mikuláši hudební dárek. Mužský komorní sbor v úterý 5. 12. vystoupí v karvinském kostele Povýšení sv. Kříže. Výtěžek půjde na podporu dětí z dětských domovů a sociálně slabších rodin. Uděláte tak radost sobě i druhým.

4. 12. 2017

Zpříjemněte si adventní čas hudebním zážitkem

Nejrušnější doba v uměleckém kalendáři se blíží a přípravy na advent vrcholí ve všech odděleních Sborového studia Permoník. Přijměte prosím pozvánku na naše koncerty a přijďte v předvánočním shonu načerpat energii i sváteční atmosféru.

7. 11. 2017

Vlak do Chattanoogy se zastaví ve Studénce

V neděli 12. listopadu lidé ve Studénce uslyší řadu muzikálových melodií v podání Koncertního sboru a Mužského komorního sboru Permoník. Přijďte se do Dělnického domu podívat i Vy. Vlak do Chattanoogy vyjíždí v 18:00.

7. 11. 2017

Permoník vykročil do nové sezóny ve velkém stylu

Koncertní sbor na Svatováclavském hudebním festivalu, Přípravný sbor na workshopu s katalánskou sbormistryní a ocenění pro pana Šeinera. Aneb jaké bylo září v Permoníku...

28. 9. 2017

Přijďte v září na ZUŠku

Umění má mnoho podob, vyberte si tu svou. Naše ZUŠka v těchto dnech otevírá dveře všem dětem a rodičům. Tak neváhejte a vypravte se na ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné.

5. 9. 2017

52. sezónu zahájíme vystoupením na Svatováclavském hudebním festivalu

Koncertní sbor Permoník vystoupí po boku Janáčkovy filharmonie Ostrava při provedení Dantovské symfonie Franze Liszta. Zveme Vás 7. září v 18:00 do Evangelického kostela v Ostravě.

2. 9. 2017

Vykročte s námi do nové sezóny!

Máte doma malého zpěváčka? Neváhejte a přiveďte ho první zářijový týden na ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné.

1. 9. 2017

Oratorium Brigitte se dočkalo světové premiéry v německém Loitzu

51. koncertní sezónu uzavřel Sbor přátel zpěvu Permoník se svým německým turné. Oratorium Brigitte rakouského skladatele Nikolause Schapfla na něm zaznělo celkem čtyřikrát – v Loitzu, Greifswaldu a Berlíně.

1. 9. 2017

2017

Mezinárodní soutěž Golden Voices of Montserrat, Lloret de Mar (Španělsko)
1. místo v kategorii Academic singing, Mužský komorní sbor Permoník a Koncertní sbor Permoník

Koncertní turné, Loitz, Greifswald, Berlín (Německo)
N. Schapfl: Brigitte, světová premiéra oratoria, Sbor přátel zpěvu Permoník

... více po rozkliknutí..

1. 9. 2017

2017

Mezinárodní sborová soutěž a festival Golden Voices of Montserrat, Lloret de Mar (Španělsko)
1. místo v kategorii Folklore singing, Koncertní sbor
1. místo v kategorii Academic singing, Koncertní sbor i Mužský komorní sbor

... více po rozkliknutí...

1. 9. 2017

Zveme Vás na předpremiéru oratoria Brigitte

Husitský kostel v Rychvaldě rozezní oratorium rakouského skladatele Nikolause Schapfla. Dílo o válce a dětské duši uvedeme naposled před jeho premiérou v Německu.

2. 8. 2017

Kontaktujte nás

Chtěli byste, aby Vaše dítě poznalo své schopnosti, naučilo se pracovat v kolektivu a podívalo se díky hudbě do světa?
Chtěli byste si pozvat sbor na Váš koncert či oslavu narozenin?

Napište nám!

Permoník Choir Karviná

ZUŠ Bedřicha Smetany
Majakovského 2217
734 01 Karviná-Mizerov


číslo účtu: 1721439309/0800
sborovestudiopermonik@gmail.com