Koncertní sbor Permoník
Pomyslným vrcholem Permoník Choir Karviná je Koncertní sbor Permoník.
Na koncertech, festivalech a soutěžích doma i v zahraničí propaguje vysokou úroveň a tradici českého sborového umění. Zpívají v něm děvčata a mladší chlapci v průměru od 11 do 23 let.
Koncertní sbor Permoník se pravidelně schází dvakrát týdně. Ve středy probíhají dělené hlasové zkoušky – 1.soprán – 2.alt. V pátek se Koncertní sbor schází na celosborové zkoušce, která je v rozsahu 3 vyučovacích hodin. Do Koncertního sboru přestupují děti z posledního přípravného oddělení – z Přípravného sboru Permoník. Vstup do náročného koncertního provozu jim usnadňuje hodina s názvem Docvik sborového repertoáru.
Většina členů Koncertního sboru navštěvuje hodiny sólového zpěvu, ve kterých individuálně zdokonalují svou pěveckou hlasovou techniku. Někteří rozvíjí svůj pěvecký talent v komorních ansámblech (dua, tria, kvarteta…) a někteří také navštěvují hodiny Sborového dirigování a hrají na hudební nástroje.
Koncertní sbor Permoník absolvuje dvě víkendová soustředění ročně a týdenní letní tábor na horách v Beskydech, kde se připravuje na svá mnohá koncertní vystoupení, stmeluje kolektiv a vytváří dlouhodobá, mnohdy celoživotní, přátelství.
Koncertní sbor Permoník každoročně účinkuje v průměru na 40 vystoupeních, koncertech, festivalech, soutěžích, open-air koncertech. Věnuje se hudbě jak artificiální (klasická sborová tvorba česká i zahraniční, současná i klasická – oratoria, mše, kantáty…), tak i hudbě nonartificiální – populární (spolupráce s populárními osobnostmi, hudebními skupinami).
Vedle koncertů pro širokou veřejnost, připravuje Koncertní sbor pravidelně i koncerty výchovné, podobně jako mladší oddělení sborového studia. Zábavnou formou se tak snaží přispět ke zpestření výuky hudební výchovy na základních školách. Kromě vokálních skladeb sbor interpretuje i hudebně-dramatická díla, jako jsou dětské opery, muzikály nebo hudba z filmu.
Za svou dlouhou dobu trvání účinkoval Koncertní sbor Permoník na prestižních hudebních festivalech jako např. Pražské jaro, Světové harfové dny, Janáčkův Máj, Janáčkovy Hukvaldy, Mezinárodní festival Leoše Janáčka, Svatováclavský hudební festival, Brossmannův festival duchovní hudby, Poodří Františka Lýska, Festival sborového umění Jihlava, Svátky písní Olomouc, pravidelně spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dalšími orchestry, koncertuje doma i v zahraničí.
Dlouholetou sbormistryní Koncertního sboru Permoník byla její zakladatelka, nyní umělecká vedoucí paní Eva Šeinerová, která v 50. sezóně, v roce 2016, předala Koncertní sbor Permoník současným sbormistryním – Martině Juríkové a Karině Grimové, které v Permoníku, stejně jako všichni sbormistři, zpívaly odmala a v Permoníku umělecky rostly. Korepetitorem Koncertního sboru Permoník je Jakub Šotkovský.